Budowa Gminnej Biblioteki Publicznej Centrum Kultury i Rozwoju w Drzycimiu
0
Głosów
Budowa Gminnej Biblioteki Publicznej Centrum Kultury i Rozwoju to jedna z wymarzonych i bardzo wyczekiwanych inwestycji w Gminie Drzycim. Po pożarze w 2016 roku świetlicy gminnej zrodził się pomysł budowy Centrum Kultury, w którym mieściłaby się świetlica oraz biblioteka, jako miejsce spotkań i zajęć dla mieszkańców.
Przeprowadzono konsultację z mieszkańcami, które wykazały potrzebę budowy. I tak zaczęły się pierwsze działania. Wybrano lokalizację działek obok amfiteatru. Wykupiono teren i wybrano projektanta. Przy realizacji projektu budowlanego konsultowano go z radnymi i głównymi zainteresowanymi: dyrektorami biblioteki i świetlicy. Wreszcie powstała dokumentacja Gminnej Biblioteki Publicznej Centrum Kultury i Rozwoju wraz z utwardzeniem powierzchni gruntu. Budynek wolnostojący, jednokondygnacyjny o powierzchni zabudowy – 861,38 m2 i powierzchni użytkowej – 755,76 m2. Do ogrzania biblioteki zaprojektowano gruntową pompę ciepła. W budynku przewidziano pomieszczenia biblioteki tj. zbiór ksiąg w sali bibliotecznej wraz z magazynem księgozbioru, salę multimedialną wraz z zapleczem oraz przygotowalnią , salę spotkań w małych grupach, salę komputerową oraz pomieszczenia biurowe dla pracowników biblioteki. Ponadto w obiekcie zaprojektowano zespół sanitarny,
komunikację wewnętrzną umożliwiającą swobody dostęp do pomieszczeń. Dzisiaj Gminna Biblioteka Publiczna Centrum Kultury i Rozwoju to miejsce integrowania społeczności lokalnej poprzez organizację spektakli, koncertów, wystaw, wieczorków poetyckich. To miejsce gdzie można realizować swoje pasje i zainteresowania, poprzez udział w różnorodnej ofercie zajęć dodatkowych. To miejsce gdzie można zanurzyć się w
innym świecie, tak dalekim od codzienności.
