Przebudowa stacji uzdatniania wody w Łysku
0
Głosów
Inwestycja polegała na kompleksowej przebudowie stacji wodociągowej o maksymalnej wydajności 1200 m³/dobę, wyłączonej wcześniej z eksploatacji z uwagi na zły stan techniczny. Zakres prac obejmował likwidację istniejącego budynku stacji oraz odstojnika popłuczyn, a następnie budowę nowego budynku technologicznego. W ramach zadania wykonano również zbiornik retencyjny o pojemności V = 100 m³, nowy odstojnik popłuczyn, szambo oraz neutralizator chloru. Przeprowadzono renowację studni głębinowej, wybudowano sieci między obiektowe, wykonano ogrodzenie i utwardzenie terenu. Inwestycja obejmowała także wykonanie instalacji technologicznych, sanitarnych oraz elektrycznych, umożliwiających ponowne uruchomienie i bezpieczną eksploatację stacji wodociągowej.
