Nowoczesne centrum opieki okołoporodowej i ginekologii Kraśnik
0
Głosów
W ramach inwestycji powstał trzykondygnacyjny budynek połączony z budynkiem głównym placówki. Rozbudowa szpitala jest reakcją na potrzeby zarówno mieszkańców Kraśnika i powiatu kraśnickiego, ale również sąsiednich powiatów, skąd także pochodzą pacjenci. W nowym budynku umieszczone są izby przyjęć: ogólna, dla dzieci, a także oddziału ginekologii i położnictwa. W ramach projektu „Dobudowa pawilonu do budynku szpitala w SP ZOZ w Kraśniku w celu poprawy dostępności i jakości świadczonych usług, zabezpieczenia świadczeń na oddziałach ginekologicznym, położniczym i neonatologicznym oraz reorganizacji funkcjonowania szpitala” również zostało zakupione nowoczesne i energooszczędne wyposażenie. Wszystkie sale i gabinety zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Szpital został uposażony między innymi w urządzenia do tomografii komputerowej, trzy kardiomonitory oraz aparaty KTG, USG oraz EKG. Nowe łóżka pooperacyjne oraz pompy infuzyjne. W sali do cesarskich cięć znajduje się lampa, nowy stół operacyjny, aparat do znieczuleń, kardiomonitor, pompy infuzyjne i ssaki operacyjne. Nowe wyposażenie zakupione zostało także do sal porodowych, sali pooperacyjnej położniczej, sali intensywnego nadzoru noworodków (dwa respiratory noworodkowe) oraz sal położniczych. Znajdują się dwie sale do porodów rodzinnych, sala do cięć cesarskich (wyposażona w stanowisko resuscytacji noworodka) oraz 10 sal dla kobiet po porodzie i noworodków.
Inwestycja przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kraśniku jest jedną z największych w historii powiatu kraśnickiego. Nowoczesne centrum opieki okołoporodowej i ginekologii jest wizytówką powiatu kraśnickiego. Inwestycja miała głównie na celu zabezpieczenie świadczeń na oddziałach ginekologicznym, położniczym i neonatologicznym oraz reorganizację funkcjonowania szpitala. Tym samym zapewniona jest lepsza opieka nad kobietami w ciąży i noworodkami.
Warto wspomnieć, że w 2020 roku Oddział Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowy w kraśnickim szpitalu, ze względu na zbyt małą liczbę przyjmowanych porodów, miał być zamknięty. Złe warunki sanitarne w starym oddziale przyczyniały się do tego, że pacjentki z regionu często decydowały się na poród w szpitalach w Lublinie. Dzięki tej inwestycji pacjentki mają do dyspozycji jeden z najnowocześniejszych oddziałów położniczo-ginekologiczno-neonatologicznych w województwie lubelskim.