Modernizacja energetyczna budynku biurowego przy ul. Zabrzańskiej 1 w Bytomiu
0
Głosów
Przywracania życia zabytkowym obiektom poprzemysłowym.
Dzięki przeprowadzonym pracom w budynku biurowo - administracyjnym Bytomskie Wodociągi zyskały funkcjonalną przestrzeń, która posłuży zarówno Bytomianom, jak i pracownikom spółki.
Budynek biurowy pełni funkcję BOK (Biuro Obsługi Klienta) oraz biur dla pracowników Bytomskich
Wodociągów sp. z o.o.
Program użytkowy obiektu:
Piwnice – pomieszczenia szatni, gospodarcze, serwerownia i wymiennikownia PEC;
Parter – BOK (Biuro Obsługi Klienta), pomieszczenie socjalne, kancelaria, sala konferencyjna,
sanitariaty;
1 Piętro – pokoje biurowe, sanitariaty;
2 Piętro – pokoje biurowe, sanitariaty, pokój socjalny
3 Piętro – pokoje biurowe, sanitariaty
Powierzchnia terenu: 803 m2
Powierzchnia zabudowy: 153,56 m2
Powierzchnia użytkowa: 522,83 m2
Wykonano podnośnik platformowy dla osób niepełnosprawnych w rejonie północnej elewacji budynku biurowego – przy podeście schodów zewnętrznych.
W ramach modernizacji energetycznej zrealizowano:
• modernizacja instalacji CO,
• izolacja i docieplenie fundamentów, dachu i ścian zewnętrznych, ściany budynku zostaną docieplone wełną mineralną a elewacja zostanie wykończona płytkami klinkierowymi, przed ułożeniem płytek zostanie wykonana hydroizolacja, aby zapobiec wytrącaniu się wodorotlenku wapnia co będzie widoczne na klinkierze i fugach,
• wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
• modernizacja oświetlenia.
