Dziennik Rzeczpospolita profesjonalne wywiady z Finalistami

Szanowni Państwo,

W związku zainteresowaniem czytelników Dziennika Rzeczpospolita i sympatyków Konkursu prezentujemy Dodatki Specjalne pt. "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." w Dzienniku Rzeczpospolita poświęcone Finalistom Ogólnopolskiego Konkursu oraz Laureatom minionych edycji. Rzeczpospolita jest strategicznym patronem medialnym Konkursu i dzięki wieloletniej współpracy, która trwa nieprzerwanie od 2001 roku ukazało się już 13 kilkunasto stronicowych prasowych magazynów. Ciekawe profesjonalne wywiady z autorytetami z dziedziny budownictwa i ludźmi wytyczającymi kierunki rozwoju infrastruktury w Polsce to tylko jeden z elementów godnych uwagi.  Jednak najbardziej wartościowe są rozmowy z ludźmi o ich pasji, o ich budynkach i przedsięwzięciach które zbudowali. Lektura Dodatków to wycieczka w Polskę modernizowaną i budowaną, w Polskę nie tylko wielkich wieżowców i pałacy, ale przede wszystkim osiągnięć małych społeczności ich nowoczesnych przedszkoli, świetlic wiejskich, szkół, parków, dróg.

Do pobrania chronologicznie:

Dodatek_MR2019_22.05.2020 - wystarczy kliknąć

Dodatek specjalny w Dzienniku Rzeczpospolita wydany 22 maja 2020 roku, zawiera wywiady z Finalistami XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." i nie tylko z Finalistami: prof. dr hab. inż.  Zbigniew Kledyński prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w obszernym wywiadzie nt. sytuacji budownictwa w okresie pandemii. W dalszej części Dodatku rozmowy z  Agnieszką Wersta wójtem gminy Zawonia o przebudowie kościoła na Dom Kultury,  z Grzegorzem Utrackim wójtem gminy Krzyżanowice o piękny ośrodku aktywności społecznej w Rudyszwałdzie, o Witkacym który zagościł w "Białym Spichlerzu" w Słupsk, Krzysztof Faber starosta Powiatu Nowotarskiego opowiada o Teatr Lalek Rabcio w Rabka Zdrój, Zbigniew Szaleniec burmistrz Czeladzi  Aktywności Lokalnej Saturn w zrewitalizowanej kopalni, Dawid Litwin wójt gminy Potęgowo o pierwszej w Polsce gminnej biogazowni, Tadeusz Sobol starosta Powiatu Nakielskiego "Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej Paterek", Stanisław Michalik nadleśniczy Nadleśnictwo Piwniczna Zdrój o drewnianej wieży na szczycie Radziejowej 1265 m n.p.pm.", Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne z jeziorem na dachu, dr Bogusław Suwara sekretarz miasta Wejherowa o nowej sali gimnastycznej, Jarosław Górczyński prezydent miasta Ostrowiec Świętokrzyski "Ostrowiecki Browar Kultury - perła architektoniczna", Barbara Topolińska nadleśniczy Nadleśnictwa Damnica o pięknym nowym biurze z historycznym nawiązaniem,  Andrzej Balcerek burmistrz Puszczykowa  o Willi Mimoza,  Grodzisk Mazowiecki "Inwestycje podnoszą standard życia", Zbigniew Suchyta burmistrz Strzegomia o rewitalizacji starego miasta i super nowoczesnym przedszkolu.

W zakładce po lewej stronie wybrany artykuł z dodatku: "Pierwsza w Polsce gminna biogazownia" w Gminie Potęgowo .

Dodatek_MR2018_24.05.2019 - wystarczy kliknąć

Dodatek specjalny Dziennik Rzeczpospolita wydany w dniu 24 maja 2019 roku, zawiera wywiady z  Finalistami XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." i nie tylko z Finalistami: Wypowiedź Ireneusz Niewiarowski prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów "Wieś rozwija się dzięki dobrym przykładom" W dalszej części Dodatku rozmowy z Zbigniew Szaleniec burmistrz Czeladzi "Atrakcyjniejszy Park Grabek w Czeladzi", Sebastian Szaleniec starosta Powiat Będziński "Bezpiecznie i estetycznie", Józef Legutko nadleśniczy Nadleśnictwo Gorlice "Nadleśnictwo wie jak remontować!", Przedsiębiorstwo Budowlane MHM Paech Międzychód "Wieża widokowa w Ińskim Parku", "Eko Park Uniwersytetu Gdańskiego im. Macieja Płażyńskiego" Gdańsk Oliwa, Joachim Michalik prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bytomiu Sp. z o.o. "Z nami zaoszczędzisz", Adam Styczeń dyrektor Szpitala Myślenice "Szpitalne oddziały już po remoncie", Firma  Anna Bud, Marcin Furtak Pracownia Projektowa F11 "Azoty w nowoczesnym wydaniu" - nowa siedziba grupy Azoty S.A. Tarnów, dr Zygmunt Łukaszczyk dyrektor Centrum Kształcenia Politechniki Śląskiej "Budynek uczelni znów pięknieje" Rybnik.

W zakładce po lewej stronie wybrany artykuł z tego numeru dodatku: dr. hab. inż. arch. Andrzej Gaczoł, prof. Politechniki Krakowskiej "Trwałe ruiny, rekonstrukcje, kreacje architektoniczne" i interesujący wywiad tylko dla nas, o światowym spojrzeniu na problem odbudowy zabytku i czy to jest jeszcze zabytek?

Dodatek_MR2017_08.06.2018 - wystarczy kliknąć

Dodatek specjalny Dziennik Rzeczpospolita wydany w dniu 08 czerwca 2018 roku, zawiera wywiady z  Finalistami XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." i nie tylko z Finalistami: Wypowiedź Ludwik Węgrzyn prezes Związku Powiatów Polskich "Konkurs skutecznie promuje działania samorządów". W dalszej części Dodatku rozmowy z Łukasz Komoniewski prezydent Miasto Będzin "Bawialnia Będzin miejsce kreatywnej rozrywki", Józef Grzegorz Małaśnicki wójt gminy Głowaczów "Większe bezpieczeństwo, lepsza komunikacja", Ryszard Macura burmistrz Cieszyna "Dworzec w nowej odsłonie", Przemysław Majchrzak wójt gminy Wągrowiec "Termomodernizacja obiektów Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu", Waldemar Chwist prezes Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Luiza "Osiedle oddycha świeżym powietrzem", Mirosław Duda zastępca wójta gminy Kościan "Rozbudowa stacji uzdatniania wody we Wławiu", Tadeusz Ferenc prezydent Miasta Rzeszowa "Na spacer do Rzeszowa", Maria Jolanta Batycka-Wąsik wójt gminy Lesznowola "Przyjazny dla pacjentów, komfortowy dla lekarzy.

W zakładce po lewej stronie wybrany artykuł z tego numeru dodatku: Kobiety decydują wywiady: z Krystyna Woźniak-Trzosek, Monika Tendaj-Bielawska, Maria Jolanta Batycka-Wąsik,

Dodatek_MR2016_14.07.2017 - wystarczy kliknąć

Dodatek specjalny w Dzienniku Rzeczpospolita wydany 14 lipca 2017 rok roku, zawiera wywiady z Finalistami XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." i nie tylko z Finalistami: Wypowiedź Sylwester Chruszcz architekt, poseł, zastępca przewodniczącego Komisji Infrastruktury "Jesteśmy gotowi na drugi krok kulturowy". W dalszej części Dodatku rozmowy z Maciej Sikora dyrektor Brak Restauracje "Historia ze smakiem", Stanisław Gliszczyński burmistrz gminy Koronowo "Inwestycja dla najmłodszych", Piotr Grzelak wiceprezydent Miasta Gdańska "Bardzo stare jak nowe", Dariusz Zieliński burmistrz Góry Kalwarii "Nowoczesne przedszkole integracyjne w Górze Kalwarii", Wiesław Buczyński właściciel Hotel Buczyński Medical & Spa "Hotel Buczyński Medical & Spa - tradycja i nowoczesność", prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak prorektor ds. rozwoju Politechniki Warszawskiej "Lepsze warunki studiowania i badań".

W zakładce po lewej stronie wybrany artykuł z tego numeru dodatku: Raj dla pingwinów oraz Odważni przedsiębiorcy i ich wrażliwość na piękno.

Dodatek_MR2015_16.09.2016 - wystarczy kliknąć

Dodatek specjalny Dziennik Rzeczpospolita wydany w dniu 16 września 2016 roku, poświęcony jest  XX Jubileuszowej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." podsumowanie edycji, Gala Zamek Królewski w Warszawie, Dwudziesta odsłona najlepszych modernizacji. W dalszej części Dodatku rozmowy między innymi z Krzysztof Matyjaszczyk prezydent Częstochowy "Pomaga budować markę", Bożena Wawrzkowicz wiceprezes zarządu Arkada Invest Development Sp. z o.o. "Inwestycja nadal pracuje", Józef Siry prezes Remost Sp. z o.o. Dębica "Umocniliśmy wizerunek".

Więcej wywiadów do przeczytania w dodatku. Zapraszamy

W zakładce po lewej stronie wybrany artykuł z tego numeru dodatku: Złoty Modulor na XX-lecie, Kto został nagrodzony Złotym Modulorem sprawdź!, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk "Przyjemność i zaszczyt"

Dodatek_MR2015_27.05.2016 - wystarczy kliknąć

Dodatek specjalny w Dzienniku Rzeczpospolita wydany 27 maja 2016 rok roku, zawiera wywiady z Finalistami XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." i nie tylko z Finalistami: Wypowiedź prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Rymsza, zastępca dyrektora Instytutu Badawczego Dróg i Mostów "Współpraca nauki z przemysłem dla dobra gospodarki to konieczność", dr hab. Andrzej Zieliński "Placówki naukowe to ważny partner". W dalszej części Dodatku rozmowy z między innymi Grażyna Marszałek-Mańkowska "Budzenie Młyna", mgr inż. Andrzej Babczyński, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego Spółka Akcyjna w Częstochowie "Inwestycja w środowisko", Jacek Kramarz nadleśniczy Nadleśnictwa Złotoryja "Przestronnie i nowocześnie", Stanisław Gliszczyński, burmistrz gminy Koronowo "Żłobek to tylko początek".

Więcej wywiadów do przeczytania w dodatku. Zapraszamy

Dodatek_MR2015_22.04.2016 - wystarczy kliknąć

Dodatek specjalny w Dzienniku Rzeczpospolita wydany 22 kwietnia 2016 rok roku, zawiera wywiady z Finalistami XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." i nie tylko z Finalistami: Wypowiedź Andrzej Adamczyk Minister Infrastruktury i Budownictwa "Mądre Inwestycje", Ludwik Węgrzyn, prezes zarządu Związku Powiatów Polskich, starosta bocheński "Warto się chwalić sukcesami", Jerzy Szmit podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa "Optymalizacja inwestycji to konkretne zadania". W dalszej części Dodatku rozmowy z między innymi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego "Jedynka" to tylko początek", Ryszard Pabian, burmistrz Jasła "Obiekt na miarę XXI wieku", Adam Makieła prezes zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu "Staruszek z nowym sercem", Grażyna Szatkowska, prezes Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. "Razem możemy dużo więcej".

Więcej wywiadów do przeczytania w dodatku. Zapraszamy

Dodatek_MR2014_24.04.2015 - wystarczy kliknąć

Dodatek specjalny w Dzienniku Rzeczpospolita wydany 24 kwietnia 2015 rok roku, zawiera wywiady z Finalistami XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." i nie tylko z Finalistami: Wypowiedź Paweł Orłowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju "Element rozwoju lokalnego i rewitalizacji", Alina Wojtowicz-Pomierna zastępca dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych "Modernizacja bez barier", Roman Uhlig, doradca prezesa PFRON "Dostępne dla niepełnosprawnych". W dalszej części Dodatku rozmowy z między innymi Czesław Bartkowski prezes zarządu SPGK "Nowocześnie i ekologicznie", Wojciech Wojtowicz, prezes zarządu, dyrektor naczelny Chemobudowy-Kraków SA, generalny wykonawca „Cricoteki” - "Ekstremalny mariaż: Cricoteka i Chemobudowa-Kraków", Piotr Biało szef firmy konserwatorskiej "Dom pod Globusem na szczęście prawie jak nowy", Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa "Rzeszów w trakcie wielkich zmian".

Więcej wywiadów do przeczytania w dodatku. Zapraszamy

Dodatek_MR2013_25.04.2014 - wystarczy kliknąć

Dodatek specjalny w Dzienniku Rzeczpospolita wydany 25 kwietnia 2014 rok roku, zawiera wywiady z Finalistami XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." i nie tylko z Finalistami: Wypowiedź Ryszard Grobelny, prezes Związku Miast Polskich, prezydent Poznania "Konkurs promuje dobre rozwiązania", Prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki, przewodniczący jury Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku, dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, przewodniczący Rady Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa "Rosną ranga i uznanie". W dalszej części Dodatku rozmowy z między innymi o. Czesław Matras, proboszcz rzymskokatolickiej parafii pw. św. Marcina w Oporowie "Było trudno ale się udało", Mirosław Potapiuk, nadleśniczy, Nadleśnictwo Parczew "Na ratowanie historii nie może brakować pieniędzy", Henryk Kiejdo, wójt gminy Rychliki "Największy problem to pieniądze i procedury", Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa "Razem można więcej", Dariusz Matuszewski, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku "Trudności są po to, by je pokonać".

Więcej wywiadów do przeczytania w dodatku. Zapraszamy

Dodatek_MR2012_22.03.2013 - wystarczy kliknąć

Dodatek specjalny w Dzienniku Rzeczpospolita wydany 22 marca 2013 rok roku, zawiera wywiady z Finalistami XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." i nie tylko z Finalistami: List Prezydenta Bronisława Komorowskiego. W dalszej części Dodatku między innymi "Most, którego nie było", "Bezkolizyjny węzeł", "Poszukiwacze pereł w przychodni", "Tkanie okna na świat".

Więcej wywiadów do przeczytania w dodatku. Zapraszamy

Dodatek_MR2011_16.03.2012 - wystarczy kliknąć

Dodatek specjalny w Dzienniku Rzeczpospolita wydany 16 marca 2012 rok roku, zawiera wywiady z Finalistami XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." i nie tylko z Finalistami: Roman Pikuła, komisarz ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja roku 2011” "Jak na Jubileusz przystało". W dalszej części Dodatku między innymi "Dworzec pod specjalnym nadzorem", "Poznańska recepta na zdrowie młodzieży", "Komfort i elegancja. Biblioteka na miarę XXI wieku", "Wielki Jacek, czyli Prezydent".

Więcej wywiadów do przeczytania w dodatku. Zapraszamy