Edycja XXV 2020

Specjalne Wydanie Katalogu  Pokonkursowego Ogólnopolskiego Czasopisma Budowlanego Rom-Dom, w których przedstawiani są Finaliści, Laureaci XXV Edycji Konkursu oraz drugie wydanie z Nagrodą 25-lecia.

 

Do pobrania:

                                                  Katalog Pokonkursowy Edycja XXV                 Obiekt 25-lecia

                      

 

Podczas Uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 22 września zostały również przyznane Nagrody 25-lecia Konkursu. 

Cała 25. edycja konkursu jest dla nas szczególnym wydarzeniem. Czujemy, że to dla nas moment istotny i chcielibyśmy, aby w taki sam sposób został zauważony przez uczestników konkursu.
Uczestników bieżącej edycji, ale także tych minionych. Przecież to właśnie z nimi budował się konkurs. Bez nich nie byłoby nas. Oczywistość tej zależności jest bardzo żywa w naszej świadomości. Dlatego wśród standardowych jubileuszowych pomysłów znalazła się kategoria konkursowa podsumowująca 25 lat tej pożytecznej rywalizacji. W załączonym "Katalogu 25 lat" znajdą Państwo wywiady z Uczestnikami, opisy zwycięskich inwestycji, jednej z edycji konkursu trwającego nieprzerwanie od 1996 roku.

Do walki o "Tytuł XXV lecia" stanęły obiekty szczególne, w sumie 24. Są to wspólne dzieła inwestorów, projektantów i wykonawców, które w poprzednich edycjach odniosły zwycięstwa pokonując kilkudziesięciu konkurentów.

Kapituła i Jury Konkursu podjęły uchwałę, że w szczególny sposób należy docenić instytucje i firmy, które od 1996 roku najaktywniej biorą udział w rywalizacji konkursowej i co roku z sukcesami prezentują swoje dokonania przez 25 lat istnienia Konkursu, są to nagrody za całokształt osiągnięć w dziedzinie budownictwa oraz aktywnej pracy na rzecz ochrony dziedzictwa materialnego minionych pokoleń, w ramach małych ojczyzn i w wymiarze ogólnopolskim, są to Modulory honorowe,  "Modernizacji Roku & Budowy XXI wieku" za wkład w rozwój i za propagowanie idei Konkursu - oryginalne rzeźby, wykonane ręcznie przez znanego polskiego artystę Aleksandra Dentkosia.

Urząd Miasta Bielsko-Biała i Urząd Miasta Wejherowo mają na swoim kącie kilkadziesiąt nagród i wyróżnień przyznanych przez Jury Konkursu. Grupa Arche to polski inwestor działający na niespotykanie szeroką skalę i szczególnie dbający o dziedzictwo materialne i zabytkową substancje obiektów w śmiały sposób łącząc je z nowoczesnością, Laureat wielu nagród w Konkursie oraz uczestnik wielu przedsięwzięć wspierających idee "Modernizacji Roku & Budowy XXI wieku"

 

***

Grand-Prix 25-lecia

Za szczególne osiągnięcia i odniesione sukcesy w zakresie rozwoju infrastruktury miasta

dla inwestora:

Gmina Miasta Wejherowa


 

***

Grand-Prix 25-lecia

Za szczególne osiągnięcia i odniesione sukcesy w zakresie

restauracji zabytkowych obiektów i infrastruktury drogowej miasta

 

dla inwestora:

Urząd Miejski w Bielsko-Białej

 

***

Grand-Prix 25-lecia

Za szczególne osiągnięcia i odniesione sukcesy w zakresie
restauracji i adaptacji obiektów zabytkowych na hotele w całej Polsce

dla inwestora:

ARCHE S.A. Warszawa

 

link do zdjęć nagrodzonych: https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/news/najlepsze-obiekty-minionych-25-lat

 

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem artykułów na stronach Dziennika Rzeczpospolita prezentującym obiekty rywalizujące o tytuł "Obiekt XXV-lecia"

- Mediateka w Grodzisku Mazowieckim, Pałac w Koszęcinie, Instalacja Fotowoltaiczna w Kamieniu Śląskim - wystarczy kliknąć

- Budynek Urzędu Miasta w Czeladzi, Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, Dom Drzewa-Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Miliczu - wystarczy kliknąć

- Filharmonia Kaszubska w Wejherowie, Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach, Budynki mieszkalne w Bytomiu ul. Woźniaka 48-62 - wystarczy kliknąć

- Wieża Goeben-Nadleśnictwo Milicz, Kompleks basenów "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim, Pałac Biskupi w Janowie Podlaskim, Park Bajka Błonie - wystarczy kliknąć

- Willa Haeringa Żory, Starówka Krotoszyna, Plac Magistracki w Wałbrzychu, Parkowa w Sopocie - wystarczy kliknąć