Media

loga

TVP Info: Portal informacyjny TVP Info to najnowsze informacje i wideo. Zawsze aktualne wiadomości z kraju i ze świata, transmisje on-line i relacje na żywo.

TVP3 Białystok – oddział terenowy Telewizji Polskiej obejmujący zasięgiem województwo podlaskie z siedzibą główną w Białymstoku. Posiada redakcje terenowe w Łomży i w Suwałkach. Sztandarowym programem TVP3 Białystok jest serwis informacyjny Obiektyw.

TVP3 Bydgoszcz:  oddział terenowy Telewizji Polskiej obejmujący zasięgiem województwo kujawsko-pomorskie z siedzibą główną w Bydgoszczy, redakcją zamiejscową i studiem w Toruniu i placówką dziennikarską we Włocławku

TVP3 Gorzów Wielkopolski – oddział terenowy Telewizji Polskiej z siedzibą główną w Gorzowie Wielkopolskim oraz redakcją terenową w Zielonej Górze. Sztandarowym programem TVP3 Gorzów Wielkopolski jest serwis informacyjny Informacje Lubuskie. 

TVP3 Katowice – oddział terenowy Telewizji Polskiej obejmujący zasięgiem województwo śląskie z siedzibą w Katowicach, przy ulicy Telewizyjnej 1 z redakcjami terenowymi w Bielsku-Białej, Częstochowie i Rybniku. Sztandarowym programem TVP3 Katowice jest serwis informacyjny Aktualności.

TVP3 Kraków – oddział terenowy Telewizji Polskiej obejmujący zasięgiem województwo małopolskie z siedzibą główną w Krakowie oraz redakcjami terenowymi w Tarnowie, Zakopanem, Nowym Sączu, Oświęcimiu. Sztandarowym programem TVP3 Kraków jest serwis informacyjny Kronika.

TVP3 Lublin: oddział terenowy Telewizji Polskiej obejmujący zasięgiem województwo lubelskie z siedzibą główną w Lublinie oraz redakcjami terenowymi w Białej Podlaskiej i Zamościu. Lubelski ośrodek rozpoczął nadawanie odrębnego programu 17 stycznia 1992 roku.

TVP3 Łódź – oddział terenowy Telewizji Polskiej obejmujący zasięgiem przeważającą część województwa łódzkiego oraz ościennych powiatów. Jest najstarszym oddziałem terenowym Telewizji Polskiej. Sztandarowym programem TVP3 Łódź jest serwis informacyjny Łódzkie Wiadomości Dnia.

TVP3 Olsztyn: oddział terenowy Telewizji Polskiej obejmujący zasięgiem województwo warmińsko-mazurskie z siedzibą główną w Olsztynie oraz redakcjami terenowymi w Elblągu i Ełku. Sztandarowym programem TVP3 Olsztyn jest serwis informacyjny Informacje.

TVP3 Opole – oddział terenowy Telewizji Polskiej obejmujący zasięgiem województwo opolskie z siedzibą główną w Opolu. Sztandarowym programem TVP3 Opole jest serwis informacyjny Kurier Opolski.

TVP3 Poznań – oddział terenowy Telewizji Polskiej obejmujący swym zasięgiem województwo wielkopolskie z siedzibą główną w Poznaniu. Sztandarowym programem TVP3 Poznań jest serwis informacyjny Teleskop.

TVP3 Rzeszów – oddział terenowy Telewizji Polskiej nadający swój program na terenie województwa podkarpackiego z siedzibą znajdującą się w Rzeszowie. Sztandarowym programem TVP3 Rzeszów jest serwis informacyjny Aktualności poświęcony aktualnym wiadomościom z regionu.

TVP3 Szczecin – oddział terenowy Telewizji Polskiej obejmujący zasięgiem województwo zachodniopomorskie z siedzibą główną w Szczecinie oraz redakcją terenową w Koszalinie. Sztandarowym programem TVP3 Szczecin jest serwis informacyjny Kronika. 

TVP3 Warszawa – oddział terenowy Telewizji Polskiej obejmujący zasięgiem województwo mazowieckie z siedzibą główną w Warszawie przy ulicy Jasnej 14/16 oraz redakcjami terenowymi w Płocku, Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce, Ciechanowie, Płońsku i Żyrardowie.

Dziennik Rzeczpospolita to ogólnopolski dziennik ekonomiczno-prawny i jedyna w Polsce gazeta konserwatywno-liberalna. Ukazuje się sześć razy w tygodniu. W soboty jako weekendowe wydanie „Plus Minus” składające się z tekstów o charakterze cywilizacyjnym, literackim, obyczajowym i metapolitycznym. Nagrody Dziennika Rzeczpospolita w Ogólnopolskim Konkursie " Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" wręczane są przez redaktorów na uroczystej Gali w Warszawie na Zamku Królewskim. Dzięki wieloletniej współpracy z Dziennikiem Rzeczpospolita, który sprawuje patronat medialny nad Konkursem od 2001 roku, ukazało się wiele publikacji prasowych i wydań internetowych zawierające wywiady z autorytetami budownictwa i ludzi wytyczających kierunki rozwoju infrastruktury w Polsce. Najbardziej wartościowe są rozmowy z ludźmi o ich pasji, ich budynkach i przedsięwzięciach które zbudowali. Dodatki Dziennika Rzeczpospolita to wycieczka w Polskę modernizowaną i budowaną, w Polskę nie tylko wielkich wieżowców i pałacy, ale przede wszystkim osiągnięć małych społeczności ich nowoczesnych przedszkoli, świetlic wiejskich, szkół, parków, dróg.

Dziennik Warto Wiedzieć -  zlokalizowany pod adresem www.wartowiedziec.pl to ogólnopolski portal informacyjny poświęcony problematyce funkcjonowania samorządu terytorialnego.
Portal prowadzony jest w formule dziennika, a wydawcą jest Związek Powiatów Polskich (więcej o ZPP na stronie www.zpp.pl).
Materiały umieszczane w Dzienniku Warto Wiedzieć dedykowane są zarówno pracownikom samorządowym, radnym jak i innym osobom zainteresowanym bliższym poznaniem zagadnień istotnych dla funkcjonowania gmin, powiatów i województw.

Polska Press Grupa to jedna z największych grup medialnych w Polsce. Jesteśmy liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych. Zawsze blisko naszych odbiorców. W każdym regionie Polski przekazujemy im rzetelne informacje i dajemy użyteczne produkty, które poprawiają wygodę ich życia. Codziennie dostarczamy naszym czytelnikom sprawdzone, najświeższe, najważniejsze wiadomości. Nasze gazety i serwisy internetowe stanowią główne źródło informacji dla mieszkańców regionu. Polska Press sprawuje patronat medialny nad Ogólnopolskim Konkursem "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". Dzięki tej współpracy zgłaszane do Konkursu obiekty  i ich twórcy będą mogli gościć na łamach gazet, które są najbliżej lokalnej społeczności i które od lat są znane i czytane. Finaliści Konkursu 26.edycji już w marcu 2022 pojawią się na stronach Dziennik Polski, Echo Dnia, Express Ilustrowany, Gazeta Codzienna Nowiny, Gazeta Lubuska, Gazeta Pomorska, Gazeta Współczesna, Głos Dziennik Pomorza, Kurier Poranny, Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Gazeta Wrocławska, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Polska Metropolia Warszawska, Nowa Trybuna Opolska, Express Bydgoski, Nowości Dziennik Toruński.

  • "Dziennik Polski" ukazuje się w Krakowie od 1945 roku i jest gazetą z wielką tradycją kulturalno-społeczną. To opiniotwórczy dziennik dla wymagających odbiorców podejmujący ważne problemy społeczne, polityczne i kulturalne. Jego szata graficzna była wielokrotnie nagradzana na najważniejszych w świecie konkursach grafiki prasowej. Ukazuje się na terenie woj. małopolskiego, ale jest przede wszystkim gazetą aglomeracji krakowskiej.
  • "Echo Dnia" to dziennik regionalny wydawany od roku 1971. Gazeta drukowana jest w czterech wydaniach: kieleckim, świętokrzyskim, radomskimi podkarpackim. "Echo Dnia" informuje czytelnika nie tylko o sprawach najważniejszych, o tym co  dzieje się w kraju i na świecie, ale także o problemach z najbliższej okolicy, miasta, dzielnicy. "Echo Dnia" to mocno rozwinięty sport lokalny, ale także nowe technologie, które pozwalają jeszcze szybciej dotrzeć do Czytelnika - tego preferującego wydanie papierowe gazety, jak i internauty czytającego "Echo Dnia" w sieci, w telefonie komórkowym czy na tablecie.
  • "Express Ilustrowany" to największa gazeta w Łodzi i jeden z największych dzienników lokalnych w Polsce o tradycjach sięgających 1923 roku. Przed II wojną światową był pismem ogólnopolskim, po wojnie stał się dziennikiem regionalnym. "Express Ilustrowany" jest najchętniej czytaną łódzką gazetą. W piątki ukazuje się wydanie magazynowe "Expressu Ilustrowanego" razem z dodatkiem telewizyjnym "TV Pilot", natomiast w soboty dołączane są 3 tygodniki lokalne obejmujące 4 powiaty aglomeracji łódzkiej.
  • "Gazeta Codzienna Nowiny" Dziennik ukazuje się w Polsce południowo-wschodniej od 1949 roku i jest silnie związany z regionem. Gazeta Codzienna Nowiny adresowana jest do mieszkańców województwa podkarpackiego i osób związanych z regionem. Nowiny to od lat największy dziennik i lider na podkarpackim rynku prasowym. W piątki wraz z wydaniem magazynowym Nowin ukazuje się 5 tygodników lokalnych. W poniedziałki w sezonie rozgrywek piłkarskich ukazuje się 24-stronicowy dodatek sportowy Stadion. Gazeta pielęgnuje lokalne tradycje, czego przejawem jest wydanie przewodnika Szlakiem Cudów Podkarpacia oraz albumu Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu. Portal nowiny24.pl jest wiodącym medium internetowym w regionie.
  • Gazeta Lubuska to największy w województwie lubuskim dziennik regionalny.  Misją gazety jest bycie blisko Czytelnika i ważnych w jego życiu spraw. Często interweniuje, aby nieść pomoc w bardzo trudnych sytuacjach losowych. Codziennie publikuje teksty, które powstały po zgłoszeniach mieszkańców regionu, listy oraz zdjęcia czytelników. Od lat prowadzi Dział Łączności z Czytelnikami. Gazeta organizuje w ciągu roku kilkadziesiąt konkursów dla regionalnych liderów różnych środowisk.  Szczególną opieką otacza prenumeratorów, także wydań cyfrowych.
  • "Gazeta Pomorska" to najpoczytniejsza gazeta w województwie kujawsko-pomorskim. O jej znaczeniu w życiu Kujaw i Pomorza najlepiej świadczy wielotysięczne grono wiernych prenumeratorów (ponad 15 tys. egz. codziennie dostarczanych jest do  mieszkań i domów przez listonoszy i doręczycieli). Od 1948 roku "Pomorska" towarzyszy w codziennym życiu mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego (dawniej trzech województw: bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego) oraz powiatów: chojnickiego, trzemeszeńskiego i Nowe Miasto Lubawskie.
  • Gazeta Współczesna jest niekwestionowanym liderem prasy w województwie podlaskim. To największy dziennik regionu północno-wschodniego Polski. Na rynku ukazuje się nieprzerwanie od ponad 60 lat. Gazeta Współczesna to źródło wiedzy o tym, co aktualnie dzieje się w regionie, co ma wpływ na życie mieszkańców, warunki pracy, funkcjonowanie firm.  To komentarze, opinie, użyteczne poradniki i informacje, pozwalające wyrobić sobie zdanie i podjąć decyzję.
    Po Gazetę Współczesną chętnie sięgają zarówno mieszkańcy dużych miast, jak i niewielkich miejscowości. To z pewnością zasługa tego, że dziennik stara się być jak najbliżej swoich Czytelników, wspierać ich i występować w ich imieniu.
  • "Głos Dziennik Pomorza" to regionalny dziennik wydarzeń i opinii, odwołujący się do Czytelnika silnie związanego z miejscem swojego zamieszkania. Wspieramy liczne inicjatywy lokalne, uczestniczymy w życiu regionu i jego mieszkańców. Pierwszy numer gazety "Głos Dziennik Pomorza" ukazał się 12 stycznia 2007 roku. Dziennik powstał z połączenia trzech tytułów wydawanych na Pomorzu Zachodnim i Środkowym: "Głosu Szczecińskiego", "Głosu Koszalińskiego" i "Głosu Pomorza". Tytuły te pozostały na lokalnych rynkach jako mutacje gazety, zachowujące dużą autonomię.
  • Kurier Poranny to największy dziennik Białegostoku – stolicy województwa podlaskiego, obecny na rynku od 1989 roku. Kurier Poranny to gwarancja codziennego dostępu do rzetelnych, sprawdzonych informacji, to źródło wiedzy o wszystkich sprawach, którymi żyje miasto każdego dnia. Gazeta ukazuje się na terenie, który zawsze był miejscem przenikania się kultur, narodowości i wyznań. Dlatego chętnie współpracuje z każdym, dla kogo sprawy Białegostoku i regionu są ważne. Z każdym, kto ma coś ciekawego do przekazania. Dużo pisze o białostockim biznesie. Jako jedyny prezentuje ranking najlepszych i największych firm Podlasia. Poranny odważnie staje po stronie mieszkańców miasta i regionu, a władzy uważnie patrzy na ręce.

    Zasięg terytorialny (powiaty): woj. podlaskie: Białystok, białostocki, bielski, hajnowski, siemiatycki, moniecki, sokólski, Łomża, łomżyński, wysokomazowiecki, zambrowski, kolneński, grajewski, augustowski, Suwałki grodzki, suwalski, sejneński

  • Dziennik Bałtycki to największy i najchętniej czytany dziennik na Pomorzu. Pierwszy numer ukazał się 19 maja 1945 roku. Gazeta ukazuje się przez 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty. Co piątek do Dziennika Bałtyckiego dołączane są tygodniki lokalne o zasięgu powiatu lub miasta. 

  • Dziennik Łódzki  jest największą i najstarszą gazetą regionu łódzkiego. Ukazuje się od 1884 roku, od poniedziałku do soboty i jest najchętniej czytanym dziennikiem województwa łódzkiego. Ma 11 redakcji lokalnych i jest gazetą o charakterze publicystyczno-informacyjnym. Stawia na praktyczność przekazywanych informacji.

  • Dziennik Zachodni to największa gazeta regionalna w Polsce. Założony został w 1945 roku, a w 2004 roku połączony z Trybuną Śląską. Tytuł wychodzący w województwie śląskim ma 32 tygodniki lokalne dodawane do wydania magazynowego. Dziennik Zachodni informuje czytelnika nie tylko o sprawach zasadniczych, o tym co dzieje się w kraju i na świecie, ale także o problemach z najbliższej okolicy, miasta, dzielnicy.

  • "Gazeta Krakowska" ukazuje się od 1949, jednakże sama nazwa pojawiła się po raz pierwszy już w 1794 roku podczas Insurekcji Kościuszkowskiej. Obecnie "Gazeta Krakowska" jest najważniejszą gazetą regionalną Małopolski i codziennie ukazuje się w 5 mutacjach. Co piątek dołączanych jest do niej 9 tygodników lokalnych.

  • Gazeta Wrocławska to największy dziennik regionalny na Dolnym Śląsku. Jej historia jest skomplikowana, ale i ciekawa jak dzieje regionu, w którym się ukazuje. Ze słowem „Wrocławska” w tytule ukazuje się od 1990 roku. Jest jednak spadkobierczynią kilku tytułów, które na Dolnym Śląsku były wydawane od lat 40. XX wieku jak m.in. Pionier, Słowo Polskie czy Wieczór Wrocławia. Obecnie "Gazeta Wrocławska" jest najważniejszą gazetą opiniotwórczą w województwie. "Gazeta Wrocławska wydawana jest przez Oddział we Wrocławiu Polska Press Grupy.

  • Głos Wielkopolski jest najstarszym poznańskim dziennikiem. Ukazał się niespełna tydzień przed wyzwoleniem Poznania 16 lutego 1945 roku. Dziennik inicjuje wydarzenia o dużym znaczeniu społecznym, gospodarczym i kulturalnym oraz wspiera lokalne i regionalne inicjatywy. Głównymi atutami Głosu Wielkopolskiego są bogaty serwis informacyjny, codzienna oferta poradnikowa oraz największa liczba ogłoszeń i ofert pracy w Wielkopolsce.

  • Pierwszy raz tytuł "Kurier Lubelski" pojawił się już w 1830 roku, jednak gazeta pod tym tytułem ukazała się dopiero w 1957 roku. Jej  wydawcą było RSW "Prasa-Książka-Ruch". Od 1 sierpnia 1991 roku tytuł przejęła firma Multico. Od 1 maja 2006 tytuł był własnością spółki Kurier Lubelski Sp. z o.o. Od 14 stycznia 2010 roku wydawanie gazety przejęła Grupa Polska Press. 

  • Polska Metropolia Warszawska to gazeta opiniotwórcza i użyteczna. Czytelnik znajdzie w niej najwyższej jakości publicystykę, analizy, rozmowy, reportaże krajowe i zagraniczne. Polska Metropolia Warszawska ukazuje się w poniedziałki i piątki.

  • „Nowa Trybuna Opolska" jest najpopularniejszą gazetą w województwie opolskim i jedynym ukazującym się dziennikiem regionalnym w województwie. 

    Gazeta gromadzi opolan wokół ważnych inicjatyw. Tę rolę „nto" szczególnie mocno podkreśliła zaangażowaniem się w pomoc powodzianom w 1997 roku i akcję obrony województwa opolskiego w 1998 roku. W latach 2002-2003 dziennik zyskał opinię niezależnego i odważnego, demaskując korupcyjny układ na szczytach władzy regionalnej. Redakcja dziennika prowadzi akcje aktywizujące mieszkańców województwa do pracy na rzecz małych społeczności („Róbmy swoje"), a wśród elit regionu poszukiwała odpowiedzi na pytanie, co zrobić z rosnącym zagrożeniem emigracją zarobkową na Zachód („Dajmy sobie szansę"). Poprzez mutacje powiatowe "nto" stara się być jak najbliżej Czytelnika. Dziennik jest mocno zakorzeniony w tradycji Opolszczyzny - regionu wielokulturowego. Przedstawia problemy mniejszości niemieckiej, opisuje życie przy granicy polsko-czeskiej.

  • „Express Bydgoski” to najchętniej czytana gazeta codzienna w Bydgoszczy. Ukazuje się na terenie Bydgoszczy i okolic od 30.03.1990 roku. Na łamach „Expressu Bydgoskiego” publikowane są najświeższe informacje z miasta, regionu, Polski i świata, przeplatane z ciekawymi komentarzami, ale też obszerne materiały na temat kultury, zdrowia, oświaty, życia społecznego i sportu.

    W każdy piątek ukazuje się wydanie magazynowe, z ekskluzywnymi tekstami publicystycznymi oraz dodatek telewizyjny "Tele Magazyn". Dla mieszkańców Fordonu - największej dzielnicy w Bydgoszczy przeznaczony jest "Tygodnik Fordon". Jest to wydawana co sobotę owijka „Expressu Bydgoskiego” dystrybuowana tylko na terenie Fordonu. „Express Bydgoski” ma wierne grono prenumeratorów – 2956  osób. Dział marketingu „Expressu Bydgoskiego” organizuje wiele plebiscytów, w które angażują się tysiące mieszkańców regionu; imprez rozrywkowych; prestiżowych gal dla firm i urzędów z regionu.

Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa:  powstało w 2004 roku. Od początku działalności realizujemy założenie dostarczania aktualnych, rzetelnie i kompleksowo opracowanych informacji, związanych z szeroko pojętym budownictwem.
Od 17 lat wydajemy miesięcznik „Inżynier Budownictwa”, który dociera do wszystkich inżynierów i techników wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie. Ponadto w naszym portfolio znajduje się kwartalnik „Przewodnik Projektanta”, który ma na celu szerzenie informacji pomocnych przy projektowaniu obiektów budowlanych i instalacji.

Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa sprawuje patronat medialny nad Ogólnopolskim Konkursem " Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". W "Inżynierze Budownictwa" ukazuje się wiele artykułów dotyczących Konkursu, Laureatów, Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród Konkursu. Podczas Jubileuszowej 25 Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku nagroda Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa "Inżynier Budownictwa" została wręczona przez panią Anetę Grinberg-Iwańską prezesa, redaktora naczelnego Wydawnictwa. Trafiła do prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim pana Macieja Mańskiego za Modernizację części biologicznej oczyszczalni ścieków w Chrzanowie Dużym w zakresie budowy reaktora biologicznego, przebudowy istniejących reaktorów biologicznych. Nagroda Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Kwartalnik "Przewodnik Projektanta" została wręczona przez panią Annę Dębińską zastępcę redaktora naczelnego, za Budowę krytej pływalni w ramach Międzynarodowego Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód w Siemiatyczach dla Projektanta: Architekci PL Jerzy Hnat Gliwice.

  • Inżynier Budownictwa

    Miesięcznik kierowany do osób posiadających uprawnienia budowlane. Zawarte w nim informacje odpowiadają na potrzeby inżynierów w zakresie interpretacji regulacji prawnych w obszarze budownictwa, nowych technologii oraz wiadomości o pracach
    i działaniu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

  • Przewodnik Projektanta

    Kwartalnik skierowany do szerokiego grona osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o procesie projektowania z uwzględnieniem specyfiki materiałów budowlanych i instalacyjnych, a także zapoznać się z zagadnieniami prawnymi z zakresu wykonywania działań projektowych.

Budownictwo i Architektura Podlasia Kwartalnik -To jedyny na Podlasiu kwartalnik o tematyce budowlanej, realizujący misję samokształcenia kadr inżynierskich. BA Podlasia dostarcza czytelnikom rzetelnej wiedzy z zakresu: nowelizacji projektów ustaw i propozycji zmian przepisów budowlanych, norm budowlanych, najnowszych technologii, materiałów budowlanych, prezentuje obszernie najciekawsze inwestycje z naszego regionu. BA Podlasia to Biuletyn Informacyjny Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.  Patronem medialnym Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku.

"Las Polski" Dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu - to niezależne czasopismo branżowe leśników. Ukazuje się od 1921 r., obecnie w cyklu dwutygodniowym. Podejmuje tematykę z zakresu leśnictwa, ochrony przyrody. Redakcja mieści się w Warszawie (ul. Kaliska 1/7).

Czasopismo powstało w 1921 r. jako organ Związku Leśników Polskich i wydawane było w cyklu miesięcznym. Od 1936 r. aż do ostatniego przedwojennego numeru, który ukazał się w czerwcu 1939 r., wydawcą była spółka pod nazwą „Prasa Leśna”. Pierwszy numer powojenny trafił do czytelników w lipcu 1946 r. Wówczas pismo związane było ze spółdzielnią „Las”, a następnie w roku 1947 stało się organem Związku Zawodowego Pracowników Leśnych i Przemysłu Drzewnego. W tym czasie było dodatkiem do „Głosu Leśnika i Drzewiarza”. W 1948 r., ze względów ekonomicznych, wstrzymano wydawanie „Lasu Polskiego” na cztery miesiące. Stan ten trwał aż do początku 1949 r., kiedy to miesięcznik powrócił na rynek. Rok później patronem „Lasu Polskiego” zostało Polskie Naukowe Towarzystwo Leśne. W 1951 r. rolę wydawcy przejęło i pełniło do czerwca 1991 r. Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne (PIWRiL). W 1956 r. „Las Polski” stał się dwutygodnikiem wydawanym przez PIWRiL pod patronatem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa (SITLiD).

W 1991 r. podjęto decyzję o zaprzestaniu wydawania „Lasu Polskiego”. Po kilkumiesięcznej przerwie tytuł powrócił na rynek ukazując się nakładem prywatnego wydawcy – Oficyny Wydawniczej Oikos. W dalszym ciągu był to dwutygodnik, choć w pierwszym okresie drukowane były wyłącznie numery podwójne. Wydawca podjął też decyzję o wznowieniu kontaktów z SITLiD oraz Polskim Towarzystwem Leśnym, stając się członkiem wspierającym obydwu organizacji.

Podczas Jubileuszowej Gali 22 września 2021 roku na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrodę specjalną Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, którą w imieniu dyrektora generalnego wręczył Krzysztof Janeczko, zastępca dyrektora generalnego ds. ekonomicznych. Wywalczyła ją leśniczówka z kancelarią Ossów-Rybakówka z Nadleśnictwa Drewnica. Wykonany w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego budynek stanowi doskonałą promocję drewna. Zaletą takiego budownictwa jest szybkie tempo budowy, a co ważniejsze bardzo dobra izolacja cieplna i odporność na warunki atmosferyczne. Leśniczówka Ossów-Rybakówka z Nadleśnictwa Drewnica otrzymała także nagrodę specjalną Dwutygodnika Leśników i Przyjaciół Lasu „Las Polski".

Forum Branżowe: Forum Branżowe wydawane jest od 2003 roku przez Centrum Informacji Branżowej. Miesięcznik dostarcza właścicielom, dyrektorom i managerom firm produkujących okna, drzwi, bramy, osłony i fasady rzetelną wiedzę o rynku stolarki. Z powodzeniem integruje środowisko branżowe i informuje o najważniejszych trendach oraz zjawiskach w tej gałęzi gospodarki. Oprócz miesięcznika i innych czasopism cyklicznych (m.in. Forum International), Centrum Informacji Branżowej jest także wydawcą serwisu ForumBranzowe.com, podcastów (Branżowisko, Plusy, minusy. Analizy branży stolarki) oraz webinariów. Współorganizuje też spotkania branżowe, w tym Ogólnopolskie Forum Stolarki oraz Forum 100. W 2019 roku zorganizowało również I Krajową Wystawę Innowacji. Wydarzenia te obejmowane były patronatami takich instytucji jak Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, czy oddziału warszawskiego SARP.

Kompas Inwestycji powstał w styczniu 2009 roku. Od początku założeniem było stworzenie pełnej i aktualnej bazy średnich i dużych inwestycji budowlanych w Polsce. Z serwisu korzysta obecnie niemal 5000 użytkowników. Przeglądają go regularnie: inwestorzy, deweloperzy, biura projektowe, pracownie architektoniczne, generalni wykonawcy, podwykonawcy, firmy konsultingowe, dostawcy sprzętu i materiałów oraz osoby prywatne zainteresowane rynkiem nieruchomości. Sprawuje patronat medialny nad Ogólnopolskim Konkursem " Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku".

Wydawnictwo Elamed: Magazyn Autostrady misją czasopisma jest dostarczanie praktycznej, sprawdzonej, popartej przykładami wiedzy z zakresu szeroko pojętego budownictwa drogowego. Na łamach magazynu poruszana jest różnorodna tematyka, która usystematyzowana jest w następujących działach:

  • Materiały – w tym dziale prezentujemy problemy i rozwiązania związane z doborem oraz użytkowaniem materiałów stosowanych w budownictwie drogowym. Geosyntetyki, mieszanki mineralno-asfaltowe, chemia budowlana nie mają przed nami tajemnic.
  • Inżynieria ruchu drogowego – dział poświęcony konkretnym sposobom rozwiązywania problemów, przed którymi stają projektanci dróg w Polsce i na świecie. Prezentujemy bezpieczne przejścia dla pieszych, nowoczesne skrzyżowania, metody upłynniania transportu publicznego, a także stosowane systemy ITS i ich wpływ na sytuację drogową.
  • Technologie/innowacje – opisujemy i analizujemy już stosowane rozwiązania lub te, które dopiero mogą zostać wprowadzone w budownictwie drogowym.
  • Badania i analizy – dział przeznaczony dla przedstawienia konkretnych badań, które mogą pomóc przy realizacji projektów drogowych. Znajdują się tutaj m.in.: badania wytrzymałości betonu, analizy wytrzymałościowe nawierzchni drogowej oraz przydatne uwagi dla projektantów, którzy chcą wykorzystać konkretny rodzaj materiału w swoich realizacjach.

Wydawnictwo Elamed: Magazyn Kruszywa szczegółowo omawia zagadnienia dotyczące kruszyw naturalnych, sztucznych oraz tych pozyskiwanych z recyklingu. Prezentujemy sprawdzone produkty i technologie a także innowacyjne rozwiązania i urządzenia wykorzystywane do produkcji i obróbki kamienia. Ponadto analizujemy obowiązujące normy prawne, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów uzyskania koncesji na wydobycie kruszywa, ochrony środowiska i rekultywacji terenów powydobywczych, jak również związanych z nimi zagadnień społeczno-ekonomicznych.

Wydawnictwo Elamed: Magazyn MOSTY to kwartalnik dla specjalistów z branży mostowej. Magazyn jest znakomitym źródłem informacji dla projektantów, inwestorów oraz wykonawców. To także doskonała platforma mediowa dla firm dostarczających materiały, komponenty i technologie dla branży mostowej. Czasopismo poświęcone jest projektowaniu, budowie, wyposażeniu i utrzymaniu mostów, wiaduktów i kładek dla pieszych. Zawiera opisy wykonywanych projektów krajowych i zagranicznych, jak również relacje z placów budowy, informacje o nowych materiałach, technologiach i narzędziach stosowanych w nowoczesnym mostownictwie. MOSTY to kwartalnik o charakterze informacyjno-opiniotwórczym poruszający problemy środowiska mostowców. Odbiorcami MOSTÓW są inżynierowie, projektanci, jak i wykonawcy inwestycji mostowych oraz przedstawiciele administracji państwowej.

Miesięcznik Materiały Budowlane to jedno z najstarszych w Polsce (ukazuje się od 1946 r.) czasopism fachowych, skierowane do wszystkich grup zawodowych związanych z budownictwem. Dociera do projektantów i architektów, inwestorów, wykonawców robót budowlanych o charakterze inwestycyjnym i remontowym, producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych, przedstawicieli organów administracji państwowej i samorządowej, urzędów nadzoru budowlanego, ośrodków badawczych budownictwa, itd. Wśród naszych czytelników są też wykładowcy i studenci uczelni wyższych oraz uczniowie szkół zawodowych i średnich, którzy otrzymują czasopismo m.in. dzięki prowadzonej od kilku lat przez redakcję akcji „Sponsoringu prenumeraty dla uczelni wyższych i szkół średnich”, w którą corocznie włącza się kilkanaście firm i instytucji.

Zakres tematyczny „Materiałów Budowlanych” obejmuje przede wszystkim prezentacje nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i materiałowych stosowanych do budowy, wykończenia i modernizacji budynków oraz obiektów inżynierskich; wyniki prac badawczych realizowanych przez naukowców z polskich i zagranicznych uczelni oraz instytutów naukowo-badawczych, a także najnowsze osiągnięcia w dziedzinie innowacyjności w budownictwie. Miesięcznik „Materiały Budowlane” jest też źródłem wiedzy na temat zmian i interpretacji przepisów budowlanych, postępów we wdrażaniu unijnej normalizacji, stanu i perspektyw rozwoju budownictwa i poszczególnych branż przemysłu materiałów budowlanych w Polsce. W każdym wydaniu publikowanych jest wiele interesujących artykułów, przygotowywanych przez uznane w kraju i za granicą autorytety z różnych dziedzin budownictwa.

Podczas 25 Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród na Zamku Królewskim w Warszawie redaktor Miesięcznika "Materiały Budowlane wręczyła nagrody dwóm wykonawcom Finałowych inwestycji Modernizacja Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej oraz Przebudowa mostu drewnianego na rzece Korytnicy.

Miesięcznik Murator - „Murator” to najpopularniejszy w Polsce poradnik budowlany. Od ponad 40 lat doradza budującym i remontującym. Zawiera opisy i porady z zakresu zagadnień związanych z budową, remontem i wykończeniem domu, a także informacje o produktach i usługach na rynku budowlanym. Przedstawia produkty i technologie na każdą kieszeń. Murator prezentuje zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne technologie. Magazyn zajmuje się także zagadnieniami prawa budowlanego oraz kwestiami finansowymi. Murator skierowany jest do inwestorów indywidualnych, którzy planują lub realizują budowę domu lub jego modernizację czy remont.

„Mój żłobek, moje przedszkole”, to pismo przeznaczone dla właścicieli prywatnych placówek opiekuńczych dla dzieci, a także dla osób, które chcą dopiero otworzyć swój żłobek, klub malucha czy przedszkole. Najważniejszym celem naszego magazynu jest pomaganie Państwu w Waszej codziennej pracy. Chcemy być najlepszym i nieodzownym przewodnikiem, który skieruje Was do odpowiednich urzędów, rozwieje wątpliwości związane z prowadzeniem księgowości, wskaże gotowe i najprostsze rozwiązania codziennych problemów, innymi słowy – podpowie, jak prowadzić biznes uczciwie, opłacalnie, a przede wszystkim z korzyścią dla Waszych podopiecznych. Podczas Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród na Zamku Królewskim w Warszawie redaktor pisma wręcza nagrody inwestycją edukacji przedszkolnej, żłobkom startującym w Ogólnopolskim Konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku".

Ogólnopolski Dwutygodnik Budowlany PROFILE, to pismo które przez 62 lata nieprzerwanej obecności medialnej reprezentuje szeroko rozumiane środowisko budowlanych i podmiotów związanych z branżą. Redakcja podejmuje wiele inicjatyw skupiających środowisko budowlanych: organizuje Ogólnopolski Mundial Budowlanych, konkurs Przetargi dla Najlepszych. W wydaniach Profilów pojawiają się specjalne kolumny poświęcone ekologii (Eko-Profile), ekonomii (Pieniądz kołem się toczy), duża liczba ofert nieruchomości z całej Polski(Profile nieruchomości), artykuły związane z budownictwem, koleją i życiem gospodarczym.  Patronem medialnym Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku.

Ogólnopolskie Czasopismo Budowlane ROM-DOM REGIONY-OBIEKTY-MODERNIZACJE To prestiżowe czasopismo wydawane nieprzerwanie od 1998 roku. Na swoich łamach prezentuje najnowsze osiągnięcia budowlane inwestorów publicznych i prywatnych oraz firm wykonawczych i architektonicznych. 

Ludzie, których gościmy na stronach magazynu to elitarne grono osób, to dzięki ich działaniom możemy korzystać i cieszyć się z nowych obiektów w małych i dużych miastach w Polsce i za granicą. Niespotykanym powodzeniem ROM - DOM cieszy się wśród samorządów, które są jednym z największych inwestorów w Polsce. Po przez wywiady, opisy i zdjęcia realizacji budowlanych świetnie udaje się zaprezentować rozwijające się miasta, gminy i powiaty.  Często dokonania lokalnych społeczności szybko przemijają, bo przechodzi się nad nimi do porządku dziennego i zajmuje kolejnymi przedsięwzięciami, taka jest rzeczywistość. Jednak ROM - DOM pozwala się zatrzymać i przedłużyć chwile celebrowania zakończenia budowy nowego basenu, boiska, ścieżki rowerowej, drogi, parku, muzeum, centrum kultury czy oczyszczalni ścieków. Warto wiedzieć, kto co zbudował, podpatrzeć i wprowadzić u siebie.

Dzięki stałej współpracy z Ogólnopolskim Konkursem "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.", czy ICC "European Award" mamy ciągły dopływ świeżych tematów i syntetyczne spojrzenie na sytuacje na rynku inwestycji w Polsce. Współpraca z Konkursem, nad którym patronat sprawują liczne ministerstwa oraz największe izby budowlane i wydawnictwa takie jak Dziennik Rzeczpospolita, czy Murator zobowiązuje do ciągłego podwyższania jakości prezentowanych materiałów.

Oficyna Wydawnicza Polcen Sp. z .o.o. od założenia w 1988 r. wydała już ponad 200 publikacji. W obszarze prac naukowych specjalizujemy się w publikacjach monografii naukowych, prac habilitacyjnych i prac doktorskich; publikacji pokonferencyjnych; prac promocyjnych, tj. prace magisterskie, inżynierskie, licencjackie; artykułów naukowych w ramach wydawnictw zwartych; innych prac naukowych. W naszym dorobku znajdują się publikacje naukowe z obszaru nauk społecznych, inżynieryjno-technicznych, humanistycznych, ekonomicznych, prawnych i innych, m.in. z zakresu: prawa budowlanego, architektury, gospodarki przestrzennej, warunków techniczno-budowlanych, uprawnień budowlanych, projektowania, zamówień publicznych, podstaw normatywnych kosztorysowania, prawa cywilnego i gospodarczego, umów o roboty budowalne i projektowe oraz inwestycyjno-budowlanych a także ekonomii i podatków.

Oferta Wydawnictwa w obszarze publikacji naukowych skierowana jest do studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych publikowaniem naukowym. Publikacje te skierowane są głównie do uczestników procesu inwestycyjno-budowalnego: inwestorów, projektantów, architektów, inżynierów, inspektorów nadzoru, kierowników budów oraz robót budowlanych tj. osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie. Stale współpracujemy z uczelniami, instytutami, ministerstwami oraz urzędami i izbami nadzoru budowlanego.  Patronem medialnym Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku.

Portal budowlany BUDOSKOP.PL  jest patronem medialnym Konkursu. Portal budoskop.pl powstał z potrzeby skupienia w jednym miejscu oferty materiałowej producentów i dostawców z sektora budowlanego. Prezentowane w nim profile firm, z ich rozwiązaniami technologicznymi i produktowymi, mają pomóc w znalezieniu odpowiednich materiałów na każdym etapie budowy, remontu czy modernizacji obiektu. Tworzymy portal, w którym użytkownicy mogą wygodnie i szybko znaleźć to, czego potrzebują. Dokładamy wszelkich starań, aby korzystanie z portalu budoskop.pl było wysoce intuicyjne, a zawarte tam informacje o ofertach i produktach firm budowlanych jak najbardziej przydatne.

Portal Buduj z Głową  patronem medialnym Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Buduj z Głową to specjalistyczny kwartalnik i serwis internetowy skierowany do branży budowlanej. Publikacja jest dostępna w postaci e-wydania w PDF oraz online pod adresem bzg.pl. Specjalnością Buduj z Głową są opracowania z zakresu kalkulacji kosztorysowych, zamówień publicznych, a także tematów związanych z kosztami budowy. Zawiera też artykuły dotyczące projektowania, wykonawstwa, materiałów budowlanych, opisy nowych technologii i ciekawych inwestycji. W każdym wydaniu można znaleźć wyjaśnienia zmian w przepisach prawnych istotnych dla branży budowlanej oraz informacje o ofercie edukacyjnej proponowanej przez uczelnie wyższe w Polsce na kierunku Budownictwo.

Portal Samorządowy patronem medialnym Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Wszystko o samorządach, gospodarce komunalnej, inwestycjach, społeczeństwie informacyjnym i wydarzeniach lokalnych. Źródło informacji ekonomicznej i biznesowej dla sektora samorządowego, administracji publicznej oraz menedżerów miejskich i komunalnych spółek i związków. Ważna grupą odbiorców stanowią przedstawiciele firm i instytucji działających w otoczeniu sektora samorządowego, w szczególności w obszarze inwestycji. Portal adresowany jest również do polityków, przedstawicieli rządu i agencji rządowych, a także administracji samorządowej i samorządu gospodarczego, przedstawicieli organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń branżowych.

Prezentuje bieżące i najważniejsze informacje z życia gmin i powiatów, regulacje prawne, zamówienia publiczne, a także artykuły, opracowania i materiały analityczne związane z gospodarką komunalną, PPP oraz bieżącym zarządzaniem gminą i powiatem. Publikuje opinie i komentarze czołowych przedstawicieli administracji publicznej i samorządów, menedżerów, polityków, ekspertów. Zawiera regularnie aktualizowane kalendarium konferencji, kongresów, szkoleń i innych wydarzeń branżowych.

Serwis Administracyjno-Samorządowy -Serwis Administracyjno-Samorządowy to najważniejszy na rynku poradnik prawny dla gmin, miast i powiatów, wydawany od 1996 r. W naszym czasopiśmie, dodatkach oraz na portalu www.doradcasamorzadu.pl zawsze znajdą Państwo artykuły dotyczące najnowszych zmian w prawie, ciekawe analizy samorządowe, porady prawne naszych radców i ekspertów, informacje z wydarzeń samorządowych, pomocne orzecznictwo oraz stanowiska stowarzyszeń i związków samorządowych. Misją wydawnictwa od samego początku jest dbanie o bezpieczeństwo prawne polskich urzędów.

Serwis Muratorplus.pl - To serwis skierowany do wykonawców, architektów, projektantów i inwestorów. Są w nim na bieżąco publikowane prezentacje nowości w dziedzinie techniki i technologii budowlanych, raporty o sytuacji na rynku, a także informacje o ważnych wydarzeniach, targach i konferencjach branżowych. Kursy i szkolenia zawodowe dostępne on-line w Budowlanym Centrum Edukacji pomagają w podnoszeniu kwalifikacji profesjonalistów z branży budowlanej.
Serwis zawiera także informacje o planach inwestycyjnych instytucji i podmiotów gospodarczych oraz opisuje najnowsze inwestycje publiczne, komercyjne i mieszkaniowe.
Częścią serwisu jest Architektura.murator.pl – strona przeznaczona dla architektów, zawierająca unikalne treści z miesięcznika „Architektura-murator”, zdjęcia i materiały wideo, a także bieżące informacje o konkursach architektonicznych. Serwis Muratorplus.pl, który sprawuje patronat nad Konkursem "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" przyznaje swoją Nagrodę dla Finalisty Konkursu. Podczas 25 Jubileuszowej edycji pani Monika Czechowska redaktor Serwisu wręczała dla firmy wykonawczej Erbud S.A. za szybką rozbudowę i modernizację w standardzie eko Basenu Miejskiego w Toruniu przy ul. Bażyńskich. Po zakończeniu Edycji Konkursu Serwis Muratorplus.pl zamieszcza informacje i podsumowanie Uroczystej Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia nagród na Zamku Królewskim w Warszawie.

Serwis Info-Inwest objął patronatem medialnym Ogólnopolski Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". Serwis INFO-INWEST - publikuje informacje o nowych i planowanych inwestycjach budowlanych. Od ponad 27 lat monitorując rynek branży, prezentuje nowe obiekty, remonty i modernizacje. Wokół serwisu skupia się społeczność inwestorów, wykonawców, projektantów, firmy budowlane oraz instytucje.

Stowarzyszenie Polskich Mediów patronem medialnym Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" działa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. SPM jest dobrowolnym stowarzyszeniem osób pracujących w środkach masowego przekazu oraz osób i instytucji, związanych zawodowo i społecznie lub wspierających tego rodzaju działalność. Swoją działalność SPM opiera na społecznej działalności członków. Do prowadzenia działalności może zatrudniać pracowników. W swej działalności jest niezależne od administracji państwowej, samorządów terytorialnych, organizacji politycznych, światopoglądowych i społecznych.

Świat Elit  patronem medialnym Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". Świat Elit to magazyn polityczno-biznesowy funkcjonujący na rynku wydawniczym od roku 2001. Czasopismo prezentuje i promuje elity polityczne, biznesowe, mundurowe oraz kulturalne. Przedstawia wywiady z politykami różnych opcji, jak również z ludźmi sukcesu, których nie brakuje na rynku rodzimej gospodarki. Ponadto na łamach czasopisma prezentowane są wypowiedzi przedstawicieli świata dyplomacji w nadziei, że zasugerują one nowe kierunki rozwoju polskiej polityki zagranicznej.

WhiteMad.pl -  to magazyn poświęcony modzie, architekturze i wzornictwu. Piszemy w nim o ludziach, którzy są związani z tymi dziedzinami, ciekawych budynkach i wyjątkowych miejscach. Magazyn ukazuje się w kwartalnym cyklu, cztery numery rocznie. Drukowany jest na najwyższej jakości papierze. Cechują go: nowoczesny layout i wysokiej jakości treści. Magazyn w wersji internetowej działa od maja 2014 r. Przez ten czas zbudował grono wiernych czytelników, których aktywność widać zwłaszcza na fanpage magazynu w serwisie Facebook.

Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego - dwutygodnik wydawnictwa Municipium SA. Najważniejsze w kraju pismo adresowane do wszystkich osób związanych z pracą w samorządzie lokalnym. Dostarcza specjalistyczną wiedzę prawną, omawia skutki procesów legislacyjnych, publikuje analizy i komentarze poświęcone zmieniającemu się prawu, prezentuje najważniejsze postacie mające wpływ na rozwój samorządności w Polsce. Ukazuje się od marca 1990 r.